biala-wilczyca.idhosting.pl

Night light

by on Cze.20, 2020, under Bez kategorii

Arthur Cauty jest fotografem i filmowcem, który lubuje się w efektownych krajobrazach. Jego najnowsze dzieło „Night Light” (ang. „Nocne światło”) jest nie tylko filmem poklatkowym, ale ukazaniem ruchu gwiazd oraz pięknych kształtów nocnych krajobrazów. Autor wykorzystał tu technikę malowania światłem, która wymaga długiego czasu otwarcia migawki – tak samo z resztą, jak fotografowanie nocnego nieba.

Realizacja filmu wymagała od Arthura niemałej wiedzy i doświadczenia. Zajmuje się on astrofotografią od kilku lat i doskonale wie, gdzie i jak ustawić aparat, by efekt wyszedł zachwycający. Dzięki zdjęciom krajobrazowym, artysta czuje, że żyje, a jego świat nie ogranicza się jedynie do ścian sypialni.

Podczas rejestrowania zdjęć nocnego nieba, fotograf wykorzystał sporo sprzętu. Były to korpusy: Sony A7S, Canon EOS 6D oraz Panasonic Lumix S1H. Doczepiał do nich 4 obiektywy: Sigma 24 mm f/1.4 Art, Sigma 50 mm f/1.4 Art, Samyang 24 mm f/1.4 oraz Samyang 14 mm f/2.8. Arthur wspomina, że jedynym ruchomym fragmentem na filmie są gwiazdy, pozostałe widoki to statyczne kadry – długie ekspozycje pojedynczych ujęć, które były doświetlane tanimi lampkami LED oraz smartfonem.


Leave a Reply

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...