biala-wilczyca.idhosting.pl

Archive for Kwiecień, 2020

All I Ask Of You

by on Kwi.25, 2020, under Bez kategorii

Które lepsze dla ucha? A dla oka?

Contra

Leave a Comment more...

Fiona

by on Kwi.19, 2020, under Bez kategorii

Leave a Comment more...
Niezwykła pełnia Księżyca – tzw. „Różowy Księżyc”

by on Kwi.06, 2020, under Bez kategorii

W nocy z7 na 8 kwietnia na niebie pojawi się „superksiężyc”. Różowa Pełnia Księżyca jest widoczna tylko raz w roku, warto zatem obudzić się wcześniej, żeby ją zobaczyć.

Pełnia Księżyca zdarza się całkiem często i dla wielu z nas bywa uciążliwa. Wydawać się może zatem, że nie ma w tym nic szczególnego. Okazuje się jednak, że tym razem będzie inaczej. Na niebie pojawi się bowiem „Różowy Księżyc”. Będzie to prawdziwa superpełnia, czyli największy i najjaśniejszy Księżyc tego roku.
W nocy z 7 / 8 kwietnia, dokładnie o godzinie 04:35, będzie można zobaczyć niezwykłe zjawisko.

Jest to pierwsza wiosenna pełnia 2020. Ukaże nam się tzw. „superksiężyc”, który może być widoczny jedynie raz w roku. Jest on wówczas największy i najjaśniejszy, ponieważ znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Dzięki temu Słońce najdokładniej oświetla tarczę Księżyca, a co za tym idzie, ten jest  wówczas najlepiej widoczny z Ziemi

Skąd wywodzi się nazwa „Pełnia Różowego Księżyca”.? Jak podaje National Geographic, nazwa ta wzięła się od wcześnie zakwitających, dzikich kwiatów w odcieniu różowych, które pojawiały się w tym okresie na terenach zamieszkałych przez Indian.

Leave a Comment more...


Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...